Obserwatorzy

czwartek, 16 stycznia 2014

tutorial -narzuta typu patchworkPotrzebujemy:
1.)    wstążki przynajmniej dwóch kolorów
*5 mm szerokości wstążki około 2-3m przy jedno centymetrowej 1,5 (ale dla pewności że nie zabraknie kupcie po 5metrów ) starczyło mi na dwie narzuty około 10x15 cm. W poniższej pracy wykorzystałam 5 mm. W poprzednich postach był 1 cm. Łatwiej zacząć od szerszej.
2. Materiał biały +3 cm do wielkości planowanego pachworku.
3. styropian (najlepiej po jakimś urządzeniu z dziurą taki jak na zdjęciu) ciężko jest obszyć wstążki jak jej nie ma.
4. Igły
5. Nitka i igła (jeśli wykańczacie ręcznie to wybierzcie pod kolor wstążek, jeśli na maszynę to tylko fastrygujemy (robimy tylko tymczasowe przyszycie) i tu przydaje się kolor inny niż wstążki). Po zakończeniu usuwamy niepotrzebną nitkę (tylko i wyłącznie w przypadku maszynowego szycia)
Może być lecz nie musi
-Ozdoba falbanka
-Maszyna do szycia

1. Napinamy materiał na styropian.

 2. Ja wybrałam taki wzór 3x3. Trzy wstążki niebieskie na trzy białe. Daje to poniższy wzór. Aby uzyskać kratkę pionowo układamy jeden kolor poziomo drugi.3. Aby ułatwić sobie sprawę pod koniec korzystałam z pęsety. Ale myślę że lepsza była by wsuwka do włosów.  Ja żadnej nie miałam. Ważne by przy wpinaniu korzystać z dwóch igieł jest wtedy leszy naciąg. Przy cienkiej wstążce rozchodzi się z lekka na bokach. co jakiś czas trzeba je poprawiać.
4. Tego kroku nie ma na zdjęciach bo nie da się tego sfotografować. Ale widać na moich próbnych patchworkach. Czarna nitka to resztka  tymczasowego wiązania. Przeszywam każdą wstążkę. na rogach (nie uwzględniłam tego na obrazku) powinny być 2 ściegi tworzące literę L


5. Zawijam brzegi (manipulując nimi można odjąć albo dodać trochę wielkości patchworkowi).
6 . Obszyłam dodatkowo koronką. Ręcznie bo maszyna stoi. Jeszcze nie umiem nawijać na niej nici przez co muszę czekać na moją mamę która mi pokaże jak.

I gotowe. Zajęło mi to około 5 h z przerwą na nakarmienie mojego dziecka i męża. :D

A co do makaronowego napisu jeszcze wam napisze.


2 komentarze:

  1. Narzuta piękna! Nie wiem czy starczy mi cierpliwości żeby spróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł na zrobienie narzuty/kapy na miniaturowe łóżko :) Postaram się kiedyś spróbować :))

    OdpowiedzUsuń